گزارش کاری سفر یک ساله علمی- تخنیکی محمد رؤف آگاه

aaehc-af
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۱ - ۱۰:۴۰
د محمد روف اګاه د یو کلن علمي او تخنیکي کاري سفر راپور

دوره آموزشی یک‌ساله تحت عنوان (Academic and Clinical Training in Medical Physics) از جانب آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اداره انرژی هستوی افغانستان در پوهنتون تهران و انستیتوت کنسر بیمارستان امام خمینی واقع در شهر تهران از تاریخ ۱۷/۱۱/۱۳۹۸ الی ۷/۱۲/۱۳۹۹ برگزار گردید.

محمد رؤف آگاه، کارمند ریاست نظارت از تطبیق تکنالوژی هستوی به صورت رسمی به دوره آموزشی یادشده معرفی گردیده و اشتراک ورزید.

آقای آگاه پس از سپری دوره یک‌ساله آموزشی در ایران، روز دو شنبه تاریخ ۲۳/۱/۱۴۰۰ طی ارایه یک پریزنتیشن برای سایر کارمندان بخش‌های تخنیکی و تخصصی اداره انرژی هستوی از برنامه کاری و فعالیت‌های آموزشی خود طی این سفر علمی- تخنیکی، معلومات مفصل ارایه نمود.

آگاه خاطرنشان کرد که این برنامه آموزشی به صورت اختصاصی در بخش رادیوتراپی (به عنوان یکی از روش‌های تداوی سرطان توسط اشعه آیونایزکننده و منابع رادیواکتیف) به‌صورت نظری و عملی انجام شد.

آقای آگاه از اهمیت رادیوتراپی در قسمت تدوای تومور های سرطانی توسط اشعه یاد کرد. هم‌چنین از تکنالوژی‌هایی که فعلاْ در این بخش استفاده می‌شوند برای اشتراک‌کنندگان معلومات همه جانبه ارایه نمود.

وی هدف از رادیوتراپی را از بین بردن حداکثر حجرات سرطانی با حداقل آسیب به انساج سالم بدن و ضایعات ارگان‌های مختلف، باز توانی و بهبود اعضای بدن مریض(هم‌چون کبد، کلیه، و پروستات)، پیش‌گیری از گسترش ضایعات اعضا و کاهش علائم بیماری (همانند درد) عنوان کرده، افزود که با استفاده از روش‌های در مانی خاص، منبع تابش رادیواکتیف روی تومور و انساج درگیر هدف‌گیری  و محدودیت‌هایی در مورد دوز منبع تابش اعمال می‌شود.

در اخیر ایشان افزود از آن‌جایی که در سراسر کشور به دلایل مختلفی مرکز رادیوتراپی و نیروی متخصص انسانی جهت معالجه امراض سرطانی با استفاده از روش رادیوتراپی وجود ندارد، برگزاری هم‌چون برنامه‌ها ضروری بوده و فراهم‌آوری بستر برای بهره‌گیری افغانستان از چنین شیوه‌های درمانی تلاش‌ها، تمهیدات و توجه بیشتری را می‌طلبد.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۹ - ۱۰:۲۴
Background image

ارایه پریزنتیشن تحت نام پالیسی افزایش مشارکت زنان درخدمات ملکی در اداره انرژی هستوی افغانستان

در این برنامه محترم ذاهدالله ذاهد سرپرست رئیس و معاون اداره انرژی هستوی ، روسا، امرین و کارکنان اداره اشتراک ورزیده بودند.

برنامه پالیسی افزایش مشارکت زنان در خدمات ملکی توسط عزیزه. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۴/۱۴ - ۱۵:۵۷
Background image

اطلاعیه تصمیم اعطای قرارداد

بدینوسیله به تأسی از فقره 2 ماده 43 قانون تدارکات به اطلاع عموم رسانیده میشود که اداره انرژی هستوی در نظر دارد قرارداد خریداری (61) قلم قرطاسیه باب ضرورت سال مالی 1400، دارای کود نمبر a. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۱ - ۱۰:۴۰
Background image

گزارش کاری سفر یک ساله علمی- تخنیکی محمد رؤف آگاه

دوره آموزشی یک‌ساله تحت عنوان (Academic and Clinical Training in Medical Physics) از جانب آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اداره انرژی هستوی افغانستان در پوهنتون تهران و انستیتوت کنسر. . .

بازگشت به خبر